CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      31 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia. Ofiary składane do puszek przed kościołem zostaną przeznaczone na wsparcie chorych i posługujących im.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz.7.00 w kaplicy sióstr pasterek i o godzinie 8.30 i 17.00 w kościele.

      Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. W naszej parafii pamiętamy w modlitwie o siostrach Pasterkach.

     Tego dnia zapraszam rodziców i dzieci klasy 3 A .

(!) Ze względu na kwarantannę, dzieci klasy 3 B  zapraszam w niedzielę 14 lutego na godzinę 11.30.. Proszę zabrać ze sobą świece.

3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło..

4. W czwartek jak zwykle zapraszam na wspólny różaniec o godzinie 19.30

5. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

6. Chorych nawiedzę w I piątek od godziny 9.00

7. W tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.

8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

     Tradycyjnie zapraszam na godzinę 9.15 – wystawienie Najśw. Sakramentu, 9.30 – różaniec święty, a po nim Msza św. wynagradzająca. Jak zawsze proszę róże różańcowe o poprowadzenie modlitwy.

     Na godzinę 16.45 zapraszam na wypominki za naszych bliskich zmarłych, a po nich comiesięczna Msza św. w ich intencji.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone podczas spotkań kolędowych, na konto parafialne, w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękuję serdecznie za wspólnotę modlitwy. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

– w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.