TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             24 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. W tym tygodniu kończą się spotkania kolędowe w naszej świątyni. Dziękuję serdecznie wszystkim za wspólnotę modlitwy. Składam również serdeczne podziękowanie za ofiary złożone podczas tych spotkań, jak i na konto parafii. Bóg zapłać!

4. Jak w każdy czwartek zapraszam na wspólną modlitwę różańcową o godzinie 19.30.

5.  Msze św. do  piątku włącznie będą sprawowane o godzinie 18.00.

     Od 1 lutego w dni powszednie wracamy do porządku Mszy św. o godzinie 17.00

6.  2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego/ Matki Bożej Gromnicznej/

     Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.00 u sióstr Pasterek i w kościele o godzinie 8.30 i 17.00.

7.  2 lutego na godzinę 17.00 zapraszam rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie. Tego dnia poświęcę dzieciom świece i książeczki. Zapraszam.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej goszczą członkowie Zakonu św. Łazarza. Po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza, które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcam do wsparcia.

W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.