PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY       2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej zapraszam na nabożeństwo majowe.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze według porządku niedzielnego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5.  Jak w każdy czwartek zapraszam o godzinie 19.30 na modlitwę różańcową.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź  św. w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św.  Chorych nawiedzę od godziny 9.00.

     Przed Mszą Świętą od godziny 16.00  adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. Za tydzień II Niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

9. Zmarła śp. + Gabriela Kilichowska. Msza św. pogrzebowa o godzinie 14.00 w piątek 7 maja. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.