CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY    25 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszam do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. W swoich modlitwach pamiętajmy o kapłanach, którzy przez swoją posługę wywarli wpływ na nasze życie. Módlmy się zwłaszcza za tych, którzy nas ochrzcili, katechizowali i przygotowali do sakramentów świętych.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej i modlitwa do św. Józefa.

4. W czwartek na godzinę 19.30 zapraszam na Różaniec święty.

5. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. zapraszam na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.

   9.15 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

   9.30 – Różaniec święty, a po nim Msza św. wynagradzająca

   O poprowadzenie modlitwy jak zawsze proszę wspólnotę róż różańcowych.

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na konto parafii, tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.