DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            4 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. W środę, 7 września, po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętej o godz.17.00.

4. 14 września  przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam już dziś wszystkich drogich parafian na Mszę świętą o godzinie 18.00. Uroczystej liturgii będzie przewodniczył ks. Prałat Zygmunt Zaborowski.

4. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary jak zwykle przeznaczamy na utrzymanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składam z serca płynące Bóg zapłać!

5. Za tydzień (11 września) zapraszam na spotkanie:

– rodziców dzieci, które mają w przyszłym roku przystąpić do I Komunii Św. na Mszę świętą o godzinie 10.00 w kaplicy Sióstr Pasterek.

– młodzież klas VIII i szkół średnich na Mszę świętą o godzinie 11.30.

Proszę potraktować te spotkania jako obowiązkowe!

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.