DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                28 sierpnia 2022

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Msze Święte w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

5. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

6. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. W tym dniu modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz.17.00.

7. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakrament od godziny 16.00 do 17.00. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

Chorych nawiedzę o godziny 9.00.

8. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 9.15., adoracja, różaniec św., i Msza św. Wynagradzająca.

9. W tygodniu okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą Świętą.

10. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

11. W minionym tygodniu odszedł z tego świata: + Dariusz Wiśniewski z ul. Jastrzębiej. Niech dobry Bóg wejrzy na naszą modlitwę i pozwoli mu oglądać swoje oblicze na wieki. Termin pogrzebu jest jeszcze nie uzgodniony.