TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         23 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W środę, 26 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00.

3. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. Wieczornej. U Sióstr Pasterek o godzinie 18.00/ w sobotę o g.16.30./ Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcam do odmawiania różańca w domu.

5. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać wypominki za zmarłych. W pierwszym tygodniu listopada będziemy modlić się za zmarłych w wypominkach jednorazowych.

     Wypominki roczne będą w każdą w II sobotę miesiąca o godzinie 16.45 i po nich Msza św. Ofiarowana za najbliższyzh zmarłych krewnych, przyjaciół i znajomych.

      Kartki są wyłożone w kaplicy po lwewj stronie.

6. Msze święte ( 1 listopada ) w Uroczystość Wszystkich Świętych w kościele o godzinie 8.30 i 11.30, a u Sióstr Pasterek o godzinie 10.00.

    PROCESJA NA CMENTARZU:

 – ulica Bydgoska przy kościele zaraz po Mszy św. porannej

 – ulica Brzozowa o godzinie 12.30

   2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

                   Msze święte będą sprawowane o godzinie 8.30, 11.30 i 17.00 w kościele.

7.  3 listopada przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Św. Huberta Biskupa. Msza św. o godzinie 8.00. 17.00. Serdecznie zapraszam.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.  

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.