ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA               30 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie. 

2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe po Mszy św. wieczornej. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. We wtorek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosna dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą dziś sprawowane o godz.8.30 i 11.30, a Sióstr Pasterek o godz.10.00

  Po Mszy Świętej porannej procesja, w czasie której będziemy modlić za zmarłych spoczywających na cmentarzu przy kościele, natomiast o godzinie 12.30 będzie procesja na cmentarzu przy ulicy Brzozowej. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

4. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Msze Święte tego dnia do kościoła na godzinę 8.30, 10.00 i 17.00. Po Mszy Świętej o godz.10.00 procesja na cmentarzu przy kościele. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych!

5. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

6. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. Do 8 listopada będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych jednorazowych wypominkach. Kartki są wyłożone na stoliku w kaplicy Matki Bożej. Wpominki roczne w każdą II sobotę miesiąca w ciągu roku o godzinie 16.45, po nich Msza św. w intencji wszystkich polecanych w wypominkach.

8.  3 listopada przypada w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Huberta, Biskupa. Uroczysta Msza św.  godzinie 8.00. Serdecznie zapraszam.

9. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 do 17.00. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pojednania.

     Chorych nawiedzę tradycyjnie od godziny 9.00.

10. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Od godziny 9.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, różaniec św. i po nim Msza św. wynagradzająca. Serdecznie zapraszam!

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek, 4 listopada – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.