DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                      6 grudnia 2020

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Dla dzieci przy wyjściu z kościoła są przygotowane drobne upominki.

2.  W zeszłą niedzielę błogosławione zostały opłatki na stół wigilijny. Są złożone w koszu przy ołtarzu. Ofiary z opłatków tradycyjnie przeznaczamy na pokrycie kosztów energii w ciągu roku w naszej świątyni.  Opłatki można zabrać po każdej Mszy św. niedzielnej i w  dzień powszedni.

Do opłatków zostały dołączone życzenia świąteczne i plan spotkań mieszkańców parafii w  kościele w tzw. okresie kolędowym. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z tym programem.

3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz.7.00 / poniedziałek, wtorek, i czwartek u sióstr Pasterek  kaplicy / W kościele w środę i piątek o godzinie 17.00.

Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.

4. Zachęcam, aby każdy z nas w okresie Adwentu zadbał o to, by skorzystać z sakramentu pojednania.

5. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 7.00 u sióstr Pasterek w kaplicy, a w kościele o godzinie 17.00. Pragnę również zaprosić drogich parafian do duchowej adopcji dziecka poczętego. Więcej informacji uzyskamy na stronie internetowej: www. duchowa-adopcja.pl.

Tradycyjnie tego dnia spotykamy się na nabożeństwie zwanym GODZINĄ ŁASKI

Zapraszam do kościoła od godziny 12.00 do 13.00.

6. W czwartek jak zwykle zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 19.30.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.