TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU            13 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. Msza Święta roratnia w naszej świątyni w środę i piątek o godzinie 17.00, a u sióstr Pasterek w poniedziałek, wtorek i czwartek o godzinie 7.00. Zapraszam wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

5. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

    Również w czwartek zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 19.30.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Przy ołtarzu są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do opłatków zostały dołączone życzenia świąteczne i plan spotkań mieszkańców parafii w kościele w tzw. okresie kolędowym. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do zapoznania się z programem. Już teraz zapraszam na wspólne kolędowanie do naszej świątyni.

    Ofiary z opłatków przeznaczamy na pokrycie kosztów energii w ciągu roku w naszej świątyni.

8. W piątek 18 grudnia na godzinę 17.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Proszę o zabranie ze sobą książeczki kandydata do bierzmowania!

9.  (!)Zachęcam, aby każdy indywidualnie w okresie Adwentu zadbał o to, aby skorzystać z sakramentu pojednania. Okazja do spowiedzi św. w naszej parafii w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

        W naszym dekanacie, kapłani zapraszają w dzień powszedni do swoich kościołów  również pół godziny przed Mszą świętą.

        Proszę nie odkładać spotkania z Panem Jezusem w sakramencie pojednania na ostatnią chwilę.