Ogłoszenia Parafialne

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. W przyszłą niedzielę – Orędzie na Światowy Dzień Misyjny skieruje do nas Ojciec Św. FRANCISZEK.

   Ofiarami wesprzemy Papieskie Dzieło Misyjne.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszam codziennie po Mszy św. wieczornej w kościele, a u sióstr Pasterek o godzinie 18.00, dzieci, młodzież, dorosłych na różaniec święty. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

4. W czwartek dodatkowo zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 19.30.

5. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i podczas Mszy św. można składać wypominki roczne i jednorazowePrzez cały rok w każdą Pierwszą Sobotę miesiąca o godzinie 16.45 modlimy się w intencji zmarłych polecanych w rocznych wypominkach, a godzinie 17.00 Msza św. ofiarowana za naszych  krewnych,  bliskich, przyjaciół i znajomych.

. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszam do uczestnictwa w naszej świątyni w Mszach świętych i ofiarowania Komunii św. w intencji najbliższych krewnych zmarłych.

MSZE ŚWIĘTE – 1 LISTOPADA:

– Uroczystość Wszystkich Świętych – 8.30, 11.30 w kościele i o 10.00 u sióstr Pasterek.

– Dzień Zaduszny – 2 LISTOPADA/ Wszystkich Wiernych Zmarłych/: – 8.30, 10.00 i 17.00 w kościele.

PROCESJA  w Uroczystość Wszystkich Świętych:

– na cmentarzu parafialnym przy kościele po Mszy św. porannej.

– na cmentarzu przy ulicy Brzozowej 6 po Sumie o godzinie 12.30.

6. 2 listopada będziemy wspominali Wszystkich Wiernych Zmarłych. W Dzień Zaduszny (jak sama nazwa wskazuje) po Mszy św. wieczornej zapraszam na procesję do czterech stacji z modlitwą za wszystkich bliskich zmarłych.

7. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:+ Ewa Malak i + Henryk Osak. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.