DRUGA NIEDZIELA ADWENTU              5 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

3. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

      W środę zapraszam na GODZINĘ ŁASKI od 12.00 do 13.00. U jego początków są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. Jak co roku zapraszam na wspólną modlitwę.

       Msze Święte tego dnia w kaplicy sióstr Pasterek i o godz.17.00 w kościele.

   Zapraszam na spotkanie dzieci i rodziców , którzy wspólnie przygotowują się do uroczystości I Komunii świętej. Po Mszy św. poświęcę medaliki.

4. Msze Święte roratne sprawowane są w kościele w czwartek i piątek o godz.17.00., a w środę rano o godzinie 7.00 w kaplicy sióstr Pasterek. Serdecznie zapraszam! Zabierzmy ze sobą lampiony.

5. W czwartek jak zawsze zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 19.30

6. Zachęcam także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie posługa w konfesjonale przed Msza Świętą od godziny 16.30. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

7. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy. Przy ołtarzu są pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczamy na pokrycie kosztów energii w naszej świątyni.

8. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na utrzymanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składam serdecznie Bóg zapłać!

9. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.