JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA               20 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

3. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

5. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, pani organistce, składam serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Msze św. RORATNE będzą sprawowane kościele we wtorki czwartki o godzinie 17.00, a u Sióstr Pasterek w poniedziałki i Środy o godzinie 7.00 rano w kaplicy.

6. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Msze św. RORATNE będą sprawowane we wtorki i czwartki o godzinie 17.00. Już teraz

     Jak zawsze w I Niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do opłatków dołączone zostały życzenia, plan kolędowania i upominek świąteczny. Opłatki złożone będą przed ołtarzem przez wszystkie niedziele Adwentu.

    Ofiary za opłatków przeznaczamy jak każdego roku na pokrycie kosztów energii w naszej świątyni.

7.  (!) W I Niedzielę Adwentu(27 listopada) i II Niedzielę Adwentu(4grudnia) zapraszam na Mszę św:

– godzina 10.00 w kaplicy sióstr Pasterek rodziców i dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św.

–  godzina 11.30 młodzież, która już wcześniej zdeklarowała chęć przygotowania do sakramentu bierzmowania

      Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z ks. Jarosławem – misjonarzem Zgromadzenia św. Wincentego a’Paulo. Proszę potraktować spotkania jako OBOWIĄZKOWE!

8.  Już dzisiaj zapraszam rodziców wraz z dziećmi klas III w czwartek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP  na godzinę 17.00. Tego dnia poświęcę dzieciom medaliki.    

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.  

10. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana + Teresa Myszkowska. Módlmy się za nią słowami pieśni: Racz wiekuiste dacz odpoczywanie, duszom umarłych, najłaskawszy Panie, a światłość wieczna niechaj jej przyświeca, niech ogląda Twe Najświętsze lice.

11.  Ze względu na mój udział w corocznych rekolekcjach dla kapłanów, od poniedziałku do czwartku włącznie Msze św. będę sprawował poza parafią. W tym czasie nie będzie również czynne Biuro Parafialne. Ważne sprawy proszę zgłaszać do ks. Dziekana w parafii Niemcz.

       Przypominam, codziennie w kaplicy Sióstr Pasterek są sprawowane Msze św. rano o godzinie 7.00.

12.  >ZBIÓRKA DLA UKRINY< Dziękuję wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na pomoc Ukrainie. Zostało przekazane 37 paczek do CARITAS DIECEZJALNEGO, a stamtąd dalej do potrzebujących naszych braci i sióstr w Ukrainie. Bóg zapłać!