NARODZENIE PAŃSKIE                                25 grudnia 2022

l. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.

2. Tą Mszą Świętą wigilijną rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki obecności Bożej, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, czyli do 8 stycznia.

3. W dni świąteczne zapraszam wszystkich na Msze Święte do naszej parafialnej świątyni, do licznego udziału w świątecznej Eucharystii. Tu ma miejsce najpełniejsze spotkanie wierzącego chrześcijanina z Bogiem-Człowiekiem. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego proszę, aby nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary!

4. Zapraszam szczególnie w piątek, 30 grudnia, w ten dzień przypada bowiem święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi w tej otaczającej nas bylejakości.

5. A w przyszłą niedzielę wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Zarazem dzień 1 stycznia to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw i Pokój – pokój tak bardzo upragniony w naszych niespokojnych czasach.