SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               12 lutego 2023

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

3. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

4. W święto Cyryla i Metodego modlimy się za narody słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie jesteśmy budowniczymi jedności, choćby przez codziennie kierowaną do Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii. Zapraszam więc wszystkich parafian na świąteczną Mszę Świętą o godz.17.00.

5. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze Karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

6. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która przez swój udział w dziele zbawienia włada tak wielką mocą w wypraszaniu u tronu Bożego potrzebnych nam łask.

7. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.

8. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Ofiary jak zwykle przeznaczamy na utrzymanie naszej świątyni. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę jak i na konto parafii, również z przeznaczeniem na remont plebanii.. Składam z serca płynące Bóg zapłać!

9. Już dzisiaj zapraszam bardzo serdecznie na Rekolekcje Parafialne, które odbędą się w dniach od 4 marca do 8 marca 2023. Bardzo proszę, aby zaplanować swój kalendarz tak, by móc w nich uczestniczyć. Plan rekolekcji poniżej:

PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
ŻOŁĘDOWO 4 – 8 marca 2023

JUŻ CZAS!
Bym się zatrzymał.
Bym otworzył się na słowo.
Bym doświadczył miłości Ojca.
Bym przyjął zaproszenie na ucztę.

Rekolekcjonista: ks. Krzysztof Łytkowski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

NAUKI REKOLEKCYJNE:
/4.03./- godz. 17.00 – rozpoczęcie rekolekcji