TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU          12 marca 2023

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej o godz.17.00 w  świątyni, a 0 18.00 u Sióstr Pasterek w kaplicy  i niedzielnych Gorzkich żalach o godz.9.45 w kaplicy Sióstr i 11.15 w świątyni. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny karmiące się jak najczęściej Eucharystią będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

4. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

5. W środę zapraszam po Mszy św. wieczornej na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nazywamy Maryję ratunkiem ginących grzeszników, prośmy zatem, aby wspierała nas na drogach wielkopostnego nawrócenia.

6. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym i będącym w potrzebie w całej Polsce oraz biednym Polakom i umęczonym wojną braciom poza granicami naszej ojczyzny. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi…

7. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na utrzymanie naszej świątyni i na cele remontowe. Za wszystkie ofiary składane na tacę jak i konto parafialne składam darczyńcom serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

8. W przyszłą niedzielę / 19 marca / na godzinę 11.15 zapraszam młodzież, która wcześniej zdeklarowała przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą indeksy.