4. NIEDZIELA ADWENTU                    24 grudnia 2023

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

2. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Może nawet ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godzinie 24.00.

3. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia.

4. W środę, 27 grudnia, dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Natomiast w czwartek, 28 grudnia – w święto Świętych Młodzianków Męczenników na Mszę wieczorną zapraszam rodziców spodziewających się dziecka oraz z małymi dziećmi, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Sumie, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku, na rodzinne śpiewanie kolęd.

7. Na piątek w oktawie świąt Bożego Narodzenia ordynariusz naszej (archi)diecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie. Wszystkich z niej korzystających zobowiązał do…].

8. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 26 grudnia – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który „pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu” i który za swoją miłość i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.

W środę, 27 grudnia – św. Jan Apostoł i Ewangelista, autor czwartej Ewangelii, Apokalipsy i trzech listów, jedyny Apostoł, który umarł śmiercią naturalną.

W czwartek, 28 grudnia – św. św. Młodziankowie – niewinne dzieci z Betlejem, zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.