CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU             10 marca 2024

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są (rozpoczynające się dzisiaj) wielkopostne rekolekcje, (które zaczniemy w przyszłą niedzielę). A oto ich program (…). Znajdziemy go także w Internecie, w gazetce parafialnej oraz na rozwieszonych plakatach.

2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka.

4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz.9.30 w kaplicy Sióstr Pasterek i o 11.15 w kościele. Zapraszam również do udziału w Drodze Krzyżowej dzieci, młodzieży, dorosłych w każdy piątek po Mszy św. Wieczornej.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.00.

5. W kościele pod chórem można składać do skarbonki ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Młodzież klas VIII i VII wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie w piątek 22 marca na godzinę 17.00. / dotyczy rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania/

7. 24 marca na godzinę 14.30 w niedzielę zapraszam na Mszę św. rodziców i dzieci, którzy przygotowują się do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach. Skorzystali licznie z głoszonego Słowa Bożego, Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej. Dziękuję również tym wszystkim rodzinom, którzy gościli ks. Rekolekcjonistę na codziennych posiłkach. Składam wszystkim z głębi serca płynące serdeczne Bóg zapłać!