DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM   5 stycznia 2020

1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy   kadzidło   i   kredę,   którą   –   zgodnie   z   dawnym   polskim zwyczajem   –   na   drzwiach   naszych   domów   kreślimy   pierwsze   litery   imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie   włącza  się   wiele  polskich   rodzin,  dorosłych   i dzieci,   wspólnot parafialnych.   Jest   to   wspaniała   publiczna   manifestacja   wiary   i   radości   z przyjścia Zbawiciela na świat.

5.  Od początku tego roku zapraszam na modlitwę różańcową do kościoła tym razem w każdy czwartek  na godzinę 19.30.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

7.  Za  tydzień   druga  niedziela   miesiąca.   Ofiary  przeznaczamy   na  renowację naszej   świątyni.   Wszystkim   za   modlitwę   i   dar   serca,   składam   serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

8.  W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim   do   rodzin   z   Bożym   błogosławieństwem.   Program   kolędy   jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie naszej parafii.