DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        6 września 2020

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! [..] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyna i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

3. Serdecznie zapraszam na środowa Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 17.00.

4. W czwartek jak zawsze zapraszam na różaniec św. o godzinie 19.30

5. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Bogu „fiat” i wytrwała w nim do końca. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze.

6. Nabożeństwo o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Na nabożeństwie będą relikwie Świętego oraz namaszczenie olejem Szarbela. Poniedziałek 7 września godz. 20.00. Parafia M.B. Królowej Polski we Włókach.

7. Za tydzień II niedziela miesiąca, Ofiary jak zawsze przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Wszystkim darczyńcom składam z serca płynące Bóg zapłać!

8. 8 września przypada Uroczystość Narodzenia NMP Matki Pięknej Miłości – patronki diecezji.

9. Bardzo serdecznie zapraszam na Uroczystość Odpustową, która odbędzie się za tydzień 13 września w niedzielę.

Odpust Parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii i świętem Wspólnoty.

Uroczystości Odpustowe rozpoczną się Mszą św. o godzinie 13.00. Sumę Odpustową odprawi i wygłosi kazanie ks. Kanonik Henryk Hildebrandt z parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ORLU.

UWAGA! NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 11.30