DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       28 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą.

3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. Zapraszam na Mszę Świętą w ich intencji o godz. 17.00.

5. W pierwszy czwartek marca o 17.00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

     O godzinie 19.30 zapraszam na Różaniec święty.

6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po Mszy św. wieczornej. W każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale u Sióstr Pasterek o godzinie 9.45, a w kościele o godzinie 11.15. 

     W każdą niedzielę zapraszam o godzinie 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową.

7. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 16. 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 17.00. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej.

     W godzinach  przedpołudniowych jak zawsze nawiedzę chorych.

     Okazja do spowiedzi św. w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św.

8. Rekolekcje parafialne i /szkolne w trybie zdalnym/ rozpoczną się od 15 marca. Poprowadzi je ks. Andrzej Marmurowicz. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Nauki rekolekcyjne będą każdego dnia rozpoczynały się Eucharystią o godzinie 19.00

    Szkolne rekolekcje w trybie zdalnym od 8.30 do 12.30.

9. W I Sobotę miesiąca jak zawsze zapraszam na wspólną modlitwę. O godzinie 9.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, 9.30 różaniec św., a po nim Msza św. wynagradzająca. Proszę o poprowadzenie modlitwy przez matki różańcowe.

10. Wypominki za zmarłych w każdą I sobotę miesiąca o godzinie 16.45. o godzinie 17.00 Msza św. w intencji naszych najbliższych krewnych zmarłych. Zapraszam na wspólną modlitwę.

11. Każdy z nas w miarę swoich możliwości i talentów może wesprzeć wspólnotę parafialną w jej codziennym funkcjonowaniu.

      Dziękuję wszystkim Wspierającym i Ofiarodawcom za dotychczas okazaną pomoc i wsparcie modlitewne i materialne. Bóg zapłać!

12. Zbliża się wiosna. Będą porządkowane groby na cmentarzach. Bardzo proszę o zabranie ze sobą plastikowe doniczki i szklane znicze. Również proszę o zapoznanie się z Regulaminem Cmentarza!/ patrz>zakładka>www.parafiazoledowo.pl/

>Czystość na cmentarzu, to świadectwo Twojej kultury<

>Proszę! Pomóż utrzymywać cmentarz. Zabierz śmieci ze sobą!<

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.