TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       7 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. W Godzinie Miłosierdzia, czyli o godz.15.00, zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego – droga krzyżowa.

3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

4. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej nieustającej pomocy.

    W czwartek zapraszam na różaniec święty o godzinie 19.30.

    Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. od godziny 16.30.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po Mszy św. wieczornej. Droga krzyżowa u sióstr Pasterek o godzinie 18.00.

    W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 9.45 Gorzkie Żale u sióstr Pasterek, a w kościele o 11.15.

6. Rekolekcje parafialne i szkolne trwać będą od 15 do 18 marca. Poprowadzi je ks. Andrzej Marmurowicz. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

    Rekolekcje rozpoczynamy codziennie Eucharystią o godzinie 19.00.  

7. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na konto parafialne, tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.