NIEDZIELA   PALMOWA,  CZYLI  MĘKI  PAŃSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    28 marca 2021

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. Zapraszam o  na ostatnie Gorzkie Żale u sióstr Pasterek o godzinie 9.45 i w kościele o godzinie 11.15.

    Po południu o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej droga krzyżowa. Serdecznie zapraszam.

4. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

5. WIELKI CZWARETEK – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz.10.00 w katedrze będzie sprawowana Msza krzyżma, której będzie przewodniczył ks. Bp Jana Tyrawy.

      UROCZYSTA LITURGIA w naszej świątyni rozpocznie się o godzinie 18.00.  Adoracja w Ciemnicy do godziny 21.00

6. WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej droga krzyżowa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii.

    Adoracja w Ciemnicy od godziny 9.00 do godziny 18.00

    Obowiązuje post ścisły.  LITURGIĘ rozpoczniemy o godzinie 18.00.

    Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

    Chorych nawiedzę od godziny 9.00.

7. WIELKA SOBOTA – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godziny 9.00 do 20.30.

 Święcenie pokarmów:

  1. AUGUSTOWO  – 10.00
  2. NEKLA  – 10.30  
  3. KAPLICA SIÓSTR PASTEREK –11.00
  4. W PARKU NADLEŚNICTWA – 13.00, 14.00

8. WIGILIA PASCHALNA. Liturgię rozpoczniemy o godziny 21.00. Zabierzmy na liturgię świece.

    Zapraszam wszystkich parafian, żebyśmy uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami.

9. W NIEDZILĘ ZMARTWYCHWSTANIA Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.30, 11.30 w kościele i o godzinie 10.00 u Sióstr Pasterek.

     W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  Msze św. według porządku niedzielnego.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.