NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY            8 grudnia 2019

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1.Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2.  Dzisiaj po sumie od 12.00 do 13.00 przypada GODZINA ŁASKI.

Matka Boża powiedziała:” Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.”

3.. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

4. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska.

Pamiętajmy o sprawowanej Mszy Świętej roratnej we wtorek i piątek o godz. 17.00 i o adwentowej spowiedzi św., która będzie w naszej parafii w środę 18 grudnia przed południem od godziny 11.00 do 11.30. Wieczorem od godziny 19.00 do 20.00.

Tego dnia na godzinę 19.30 zapraszam na różaniec św.

SPOWIEDŹ ŚW. W DEKANACIE:

– MAKSYMILIANOWO – 16.12. – od 11.00-11.30  i  od 18.30 – 19.30

– NIEMCZ                         – 20.12. – od 18.30-19.30

– OSIELSKO                     – 21.12. – od 9.00 – 11.00  i  15.00 – 17.00

Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

5. W środę naszym parafialnym zwyczajem przez wstawiennictwo Maryi podczas nowenny i Eucharystii o godz.17.00 będziemy polecać Bożej Opatrzności nasze dobre przygotowanie na przyjście na świat Jej Syna, a naszego Zbawiciela. Zapraszam do tej wspólnej modlitwy.

Wieczorem zapraszam o godzinię 20.00 na różaniec św.

6. W czwartek 12 grudnia zapraszam mężczyzn na wspólną mszę św. na godzinę 19.30, której będzie przewodniczył ojciec paulin Laurencjusz Jan Żezicki. Pół godziny przed mszą św. różaniec św. Serdecznie zapraszam.

Po mszy św. zapraszam do sali św. Józefa.

7. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

8.  Dzisiaj przypada II niedziela miesiąca. Ofiary jak zawsze przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Za troskę i każdy dar serca wszystkim składam serdeczne podziękowanie –  Bóg zapłać!

9.  UWAGA! OD  14 GRUDNIA ( SOBOTA ) MSZE ŚWIĘTE BĘDĄ JUŻ SPRAWOWANE W KOŚCIELE. SERDECZNIE ZAPRASZAM!

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.