TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

5. W środę zapraszam na Eucharystię oraz na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00. O godzinie 20.00 zapraszam na różaniec św.

Dzięki „fiat” Maryi na świat przyszedł nasz Zbawiciel, aby otworzyć nam bramy nieba. W Jej szkole uczymy się zasłuchania w Boży głos, wypełniania woli Bożej, i to nie dla własnej chwały, lecz po to, aby objawiła się miłosierna miłość naszego niebieskiego Ojca.

6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

7. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

8. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA ADWENTOWA:

• MAKSYMILIANOWO – Poniedziałek : 11.00 – 11.30 i 18.30 -19.30
  • ŻOŁĘDOWO – Środa: w kościele – 11.00 – 11.30 i 19.00 -20.00

u sióstr Pasterek w kaplicy – 19.00 – 20.00

• NIEMCZ – Piątek: 18.30 – 19.30
  • OSIELSKO – Sobota: 9.00 – 11.00 i 15.00 – 17.00

9. Przez wszystkie niedziele Adwentu przy ołtarzu w koszu znajdują się poświęcone opłatki. W kopercie są również życzenia z planem odwiedzin duszpasterskich. Ofiary z opłatków przeznaczamy na pokrycie kosztów energii w naszej świątyni. Za wszelkie ofiary na remont naszej świątyni składam z serca serdeczne Bóg zapłać!

10. W zakrystii do nabycia jest kalendarz parafialny – „cegiełka” na 2020 rok.

11. Zapraszam do udziału w pielgrzymce: PODLASIE – LITWA – 17.08 do 22.08.2020.

/ Drohiczyn, Grabarka, Święta Woda, Sokółka, Supraśl, Białystok, Augustów, rejs szlakiem papieskim, Studzienna, Wilno, Troki, Wigry, Święta Lipka, Gietrzwałd/

Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

12. Porządek Mszy świętych w czasie Świąt Bożego Narodzenia:

• 24.12. g. 22.30 u sióstr Pasterek
  • g. 24.00 w kościele / pasterka/