Pielgrzymki

PIELGRZYMKA do słonecznej Grecji – 8 DNI

DZIEŃ 1      PRZYLOT – ATENY

Zbiórka uczestników przed parafią i transfer  na lotnisko Warszawa Okęcie. Odprawa bagażowa

o godz. 16.15 i wylot do Grecji o godz. 18.15. Przylot do Aten o godz. 21.45, odbiór bagaży i przejazd do hotelu na nocleg (tego dnia bez obiadokolacji).

DZIEŃ 2      ATENY

Śniadanie i przejazd na całodzienne zwiedzanie Aten. W programie wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny (Partenon), Areopag, czyli  miejsce spotkań św. Pawła z ateńczykami. Następnie zobaczymy Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, stadion olimpijski. Na koniec spacer  po tradycyjnej „dzielnicy Bogów”- Plaka.  W tym dniu zobaczymy uroczystą  zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza przy budynku greckiego parlamentu. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3      KORYNT – MYKENY – NAFPLIO – EPIDAURUS

Śniadanie i przejazd do Koryntu – zobaczymy Kanał Koryncki oraz starożytne ruiny – Świątynia Apollina, Agora z mównicą, z której przemawiał Św. Paweł. Przejazd do Myken, gdzie zobaczymy pozostałości pałacu królewskiego, słynną Bramę Lwic, Cytadelę z murami cyklopimi i Skarbiec Atreusza czyli Grób Agamemnona. Przejazd na krótkie zwiedzanie Nafplionu – niegdyś weneckiego miasta, później pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego, obecnie zaś modnego nadmorskiego kurortu. Następnie Epidauros, gdzie do dziś zadziwia akustyka jednego z bardziej znanych teatrów  antycznych. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4      OSSIOS LUKAS – DELFY

Śniadanie i przejazd do Ossios Lukas – pięknie położonego na zboczu klasztoru pustelnika

bł. Łukasza. Obecnie obiekt figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego słynne mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza.  Następnie przejazd do Delf, gdzie wg starożytnych znajdował się środek, czyli „pępek” świata, a Pytia przepowiadała przyszłość. Miejsce ze względu na swą historię fascynuje do dzisiaj, zobaczymy m.in.. wyrocznię Apollina, Skarbiec Ateńczyków, Sanktuarium Ateny i gimnazjon – miejsce Igrzysk Pytyjskich. Przejazd  do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5      KAVALA – FILIPPI – SALONIKI

Śniadanie i przejazd  do portowego miasta Kavala, gdzie św. Paweł postawił swe pierwsze kroki                   i rozpoczął działalność misyjną na kontynencie europejskim oraz Fillippi – tutaj przystaniemy                      w symbolicznym miejscu, gdzie św. Paweł dokonał  chrztu pierwszego Europejczyka – niewiasty o imieniu Lidia. Przejazd na zwiedzanie Salonik, drugiego miasta Grecji: zobaczymy symbol miasta,  czyli Białą Wieżę, Katedrę św. Demetriusza, Łuk Galeriusza. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6      VERIA –  METEORY

Śniadanie i przejazd do Verii, gdzie św. Paweł zatrzymał się po opuszczeniu Salonik. Następnie Meteory i zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów, zbudowanych na wznoszących się w niebo stromych skałach. Te prawosławne monastyry zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7      DOLINA TEMBI – TERMOPILE – PRZYLĄDEK SOUNIO

Po śniadaniu udamy się do Doliny Tembi, gdzie odwiedzimy maleńki, lecz przepiękny kościół wykuty w skale –  kościół św. Paraskewy, świętej „od oczu”-  opiekunki  osób niewidomych i niedowidzących. Następnie postój w Termopilach , gdzie zobaczymy pomnik i przypomnimy sobie historię Spartan.  Przejazd nadmorską drogą przez Glyfade, Saronidę aż do przylądka Sounio. Czeka tu na nas piękny fotograficzny motyw, czyli ruiny świątyni Posejdona. Przylądek słynie także jako znakomity punkt widokowy na Morze Egejskiego i miejsce wspaniałych zachodów słońca. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  8     ATENY – WYLOT

Śniadanie i przejazd do Aten, Msza św., czas wolny na zakupy i spacer po mieście. Transfer na lotnisko w Atenach. Odprawa bagażowa o godz. 13.55, wylot powrotny z Aten o godz. 15.55, przylot na lotnisko Warszawa Okęcie  o godz. 17.25 , transfer do parafii, zakończenie pielgrzymki.

Termin:     20.09 – 27.09.2022

Cena pielgrzymki dla grupy:

35 – 39 os.

40 i więcej os.

3890 zł/os.

3790 zł/os.

Cena obejmuje:

ü  Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg

ü  Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem w Grecji

ü  Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia

ü  Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-os. z łazienkami

ü  Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji

ü  Opiekę i informację turystyczną pilota

ü  Ubezpieczenie w TUiR „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych

do 10 000 EUR,  NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.

ü  W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.

Cena nie obejmuje:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 150 EUR/os.),

– napojów do obiadokolacji

– ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

ü  Ważność oferty z gwarancją ceny: Oferta jest ważna do 10.12.2021

warunkiem potwierdzenia jest wpłata 500 zł/grupa.

ü  każdego dnia przewidziana msza św.

ü  program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom

ü  dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

ü  na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 980 zł.

~~*~*~~