DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               15 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Kościele od 18 rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w środę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

3. We sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Pielgrzymka: Podlasie – Litwa / 6 dni/ od 18.09. do 23.09.2023. Informacje na stronie parafii pod zakładką >PIELGRZYMKI< lub w zakrystii. Koszt: 2,150 zł / przy grupie 40 osobowej/. Pierwsza wpłata 500 zł.

5. Składam serdecznie podziękowanie za ofiary kolędowe – Bóg zapłać! Wszystkich, którzy troszczą się o materialne dobro naszej wspólnoty parafialnej polecam opiece dobrego Boga.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Wojciecha Ciołka z delegacją młodzieży, którzy udają się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w sierpniu tego roku. Ks. Wojciech wygłosi homilię, a młodzież po Mszach św. będzie zbierała do puszek ofiary, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wyjazdu dla osób, które chcą spotkać się z papieżem, a pochodzą z rodzin wielodzietnych. Pomóżmy im zrealizować ten wyjazd.

W tym tygodniu patronują nam:

– 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.