DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       22 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich.  Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść ryzuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii Dobrą Nowiną. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary!

3. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę.

4. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że codziennie w naszym kościele po Mszy wieczornej celebrujemy nabożeństwo różańcowe, a Sióstr Pasterek od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 i w sobotę o 16.30.Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

5. Nadchodzący listopad, to miesiąc szczególnej pamięci za zmarłych. W zakrystii lub podczas kolekty można składać wypominki roczne i jednorazowe. Przez cały rok w każdą II sobotę miesiąca o godzinie 16.45 modlimy się w intencji zmarłych polecanych w rocznych wypominkach, a o godzinie 17.00 Msza św. ofiarowana za naszych krewnych, bliskich, przyjaciół i znajomych.

6.  Za 10 dni wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszam do uczestnictwa w naszej świątyni w Mszach świętych i ofiarowania Komunii świętej w intencji najbliższych krewnych zmarłych.

7.  Od poniedziałku 23 października zapraszam na Nowennę za naszych zmarłych, która zakończy się we wtorek 31 października.

Św. Jan Paweł II mówił: ”Modlitwa modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”

MSZE ŚWIĘTE 1 LISTOPADA

Uroczystość Wszystkich Świętych-1.11./  – 8.30,11.30 w kościele, u Sióstr Pasterek o  10.00

2 listopada będziemy wspominali Wszystkich Wiernych Zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze św. Będą sprawowane o godzinie 8.30, 10.00 i 17.00 w kościele. Tego dnia zapraszam również do udziału w procesji i wspólnej modlitwy za zmarłych.

PROCESJA  w Uroczystość Wszystkich Świętych:

na cmentarzu przy kościele/ ul. Bydgoska /  po Mszy św. porannej

na cmentarzu/ ul.Brzozowa / po Sumie o godzinie 12.30.

8. 2 listopada będziemy wspominali Wszystkich Wiernych Zmarłych. W dzień zaduszny po Mszy św. wieczornej zapraszam do udziału w procesji i modlitwach za wszystkich wiernych zmarłych.

9. Od 6 do 10 listopada zapraszam nana wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe  za zmarłych po Mszy św. wieczornej .

10. W przyszłą – ostatnią niedzielę października w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

11. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam w niedzielę 29 października na godzinę 11.30. / obecność proszę potraktować jako OBOWIĄZKOWĄ!/