DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           14 stycznia 2024

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować…

2. W środę, 17 stycznia, przypada 40. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego SChr, kapłana, który ponad 90 lat temu organizował z polecenia Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB, zgromadzenie zakonne braci i księży chrystusowców powołane do pracy wśród Polonii, a w 1959 roku założył żeńskie zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla tego samego celu. W grudniu 2022 roku papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót i formalnie zakończył się jego proces beatyfikacyjny. Do beatyfikacji potrzebny jest cud za wstawiennictwem Sługi Bożego.

3. Również w środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

4. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.

5. Odwiedziny kolędowe rodzin w naszej parafii będą trwały do 22 stycznia. Na podstawie skierowanych do mnie  zaproszeń będę kontaktował się telefonicznie uzgadniając dzień odwiedzin duszpasterskich.

6. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywam dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

7. W poniedziałek, wtorek i czwartek nie będzie Mszy świętych w kościele. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 7.00 do kaplicy Sióstr Pasterek przy ul Jastrzębiej.

W tym tygodniu nie będzie czynne również Biuro Parafialne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 17 stycznia – św. Antoni Pustelnik, którego życie stanowi niedościgniony wzorzec radykalnego odsunięcia się od świata i jego spraw.