CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        28 stycznia 2024

1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

2. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

3. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.

4. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.8.30 i 17.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Zgodnie z zapowiedzią zapraszam na Mszę św. rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą, z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi świętej.

5. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

6.  Jak każdego miesiąca z posługą sakramentalną nawiedzę osoby starsze i chore tym razem wyjątkowo od godziny 9.30.

7. 3 lutego przypada I Sobota miesiąca. Zapraszam na godzinę 9.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, różaniec święty , a po nim Msza św. wynagradzająca.

8. (!) 8 lutego będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt składamy jak zawsze przy śmietnikach przy cmentarzu / ulica Bydgoska / do godziny 11.00! Wspieramy kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy.

7. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 31 stycznia – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.

W sobotę, 3 lutego – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.