DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU              25 lutego 2024

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Dziś Gorzkie Żale w kaplicy Sióstr Pasterek przed Mszą św. i w kościele o godzinie 11.15, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich po Mszy św. wieczornej.

Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

Tradycyjnie w niedzielę wielkiego postu zapraszam do naszej świątyni na Koronkę do Miłosierdzia o godzinie 15.00.

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszam na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.

W piątek przed południem od godziny odwiedzę chorych; po południu adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 do 17.00 i okazja do spowiedzi świętej.

W sobotę od godziny 9.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, różaniec święty i Msza św.  wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Chorych i osoby starsze nawiedzę z posługą sakramentalną nawiedzę nawiedzę w piątek od godziny 9.00.

5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed  każdą Mszą Świętą.

6. Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy 2 marca, pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Szczegółowy  program  rekolekcji  został umieszczony na stronie internetowej naszej parafii/ patrz > I  Niedziela Wielkiego Postu / w kruchcie i przed wejściem do kościoła w gablocie.

7. Do skarbonki pod chórem można składać dobrowolne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Dziękuję za wszelkie dobro, za każdy dar serca, za jałmużnę wielkopostną, Niech Duch Święty umacnia Was wszystkich w duchowej walce o wiarę, prawdę, wierność i miłość do Boga i bliźniego.

9. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości.