CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                    20 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

2. Roraty w poniedziałek i wtorek  godz.7.00 w kaplicy sióstr Pasterek, a w kościele w środę o godzinie 17.00.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O godzinie 22.00 zapraszam wszystkich parafian na pasterkę do kaplicy sióstr Pasterek, natomiast w kościele o godzinie 24.00. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.

4.  25 grudnia w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godzinie 8.30, 11.30 w kościele, a u sióstr Pasterek o godzinie 10.00.

5.  W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego.

6.  W niedzielę 27 grudnia przypada Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

7.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Przy ołtarzu w  kościele znajdują się poświęcone opłatki, do których dołączone zostały życzenia świąteczne oraz plan spotkań mieszkańców parafii w kościele w tzw. okresie kolędowym. Bardzo proszę o zapoznanie się programem. Plan wstawiony jest również na stronie internetowej parafii w zakładce >ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2020/2021<

   Ofiary z opłatków przeznaczamy na pokrycie kosztów energii w ciągu roku w naszej świątyni.

    W tym tygodniu patronuje nam:

– w sobotę 26 grudnia – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.