BOŻE NARODZENIE         25 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

     Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzę, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pan trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.

2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona na KUL.

3. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas.

4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować….

5. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszam o godz.17.00 na Eucharystię, w czasie której podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże.

6. 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godzinie 10.00 u sióstr Pasterek i o 11.30,15.00 w kościele.

     Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie zapomnijmy o Eucharystii tego dnia, by z Bogiem rozpocząć nowy rok Pański.

7. Chorych nawiedzę jak zawsze w I piątek miesiąca 8 stycznia od godziny 9.00.

8. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz.9.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec św. i  Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

9. Odwiedziny duszpasterskie ze względu na epidemię tym razem przeżyjemy wspólnie na Eucharystii w naszej świątyni, rozpoczniemy od 28 stycznia o godzinie 18.00. Bardzo proszę o zapoznanie się z programem, który został przekazany z opłatkami i jest  również zamieszczony w zakładce parafii: OGŁOSZENIA PARAFIALNE >>Odwiedziny duszpasterskie 2020/2021<<

10. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, konto parafii i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.