TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                12 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

4. W czwartek o godzinie 19.30 modlitwa różańcowa. Zapraszam na wspólną modlitwę.

5. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

6. Przy ołtarzu są pobłogosławione opłatki na stół wigilijny wraz z życzeniami. Ofiary przeznaczamy na pokrycie kosztów energii w ciągu roku w naszym kościele.

7. Po Świętach Bożego Narodzenia wzorem ubiegłego roku będą miały miejsce spotkania kolędowe. Bardzo proszę o zapoznanie się z planem spotkań w naszej świątyni.

    PLAN SPOTKAŃ > zakładka > Ogłoszenia  parafialne > ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE.

8. Msze św. Roratne są sprawowane w środę u sióstr Pasterek o godzinie 7.00 i czwartek, piątek o godzinie 17.00 w kościele.

9. Po Mszach świętych ministranci będą rozprowadzać kalendarz rodzinny >Katolicki dom<.

   / kalendarium, modlitwa wraz z błogosławieństwem duszpasterskim, oznaczone święta i uroczystości katolickie, wskazówki i porady życia religijnego /. Zachęcam do nabycia. Cena 5 złotych.

10. Zachęcam również do nabycia prasy katolickiej.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281304), dziewica i męczennica;

– wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.