DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           30 sierpnia 2020

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

Rodziców i dzieci zapraszam na msze św. w ciągu tygodnia na godzinę 17.00 i przyszłą niedzielę na każdą mszę św. Będziemy modlić się o światło Ducha św. i Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się rok szkolny.

3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

5. Te i inne osobiste intencje przedstawimy Matce Bożej podczas środowej nowenny o godz.17.00.

6.  W czwartek tradycyjnie zapraszam o godzinie 19.30 na modlitwę różańcową.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.

8. (!) Okazja do spowiedzi św. codziennie od godziny 16.30

9. W piątek odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

W  czwartek podczas Mszy Świętej o godz.17.00 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.

Zapraszam też do licznego udziału w pierwszopiątkowej Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Zaraz po tej Mszy Świętej celebrujemy nabożeństwo pierwszopiątkowe.

Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godzinie 10.00. Przed Mszą św. o godzinie 9.15 wystawienie Najświętszego. Sakramentu i różaniec św. O poprowadzenie modlitwy jak zawsze proszę Róże różańcowe.

Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.

10.  Jak w każdą I sobotę miesiąca modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Zapraszam na wypominki za zmarłych o godzinie 16.45.

11. Na podstawie kan. 992-997 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Ks. Bp Ordynariusz Jan Tyrawa wyraził zgodę, aby dzień 3 listopada był dniem ku czci Świętego Huberta w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, jako drugi Odpust w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Huberta Biskupa.