PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU        3 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie  9.30 w kaplicy sióstr Pasterek, a w kościele o 11.15.

     Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00, a po niej Droga Krzyżowa.

3. W środę, 6 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00.

5. Bardzo proszę, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. W kościele codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą.

    W dekanacie w najbliższym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pojednania:  Osielsko – sobota –  9 kwietnia od godziny 9.00 do 12.00,

Dobrcz – poniedziałek –  11 kwietnia od 18.00 do 19.00.

6. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.

    Panie z Koła Gospodyń, jak co roku przygotowały palmy. Palmy będzie można nabyć przed każdą Mszą Świętą. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz.11.30. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

    Na Mszę św. zapraszam młodzież, a zwłaszcza z klasy VIII i klas VII. Po Mszy św. Spotkanie.

7. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

8. Za tydzień II Niedziela miesiąca. Ofiary przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Wszystkim składającym ofiary na tacę i konto parafii składam serdeczne Bóg zapłać!

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.